Újabb árnyékra vetődött Rácz András, ezúttal egy kisbuszt nézett be
2024. december 03. 17:13
A történész vélhetően hergelésnek szánta a fotót, amivel ismét bakot lőtt.
2024. december 03. 17:13
2 p
27
2
122
Mentés
Miután másfél hét kutatómunka és őrjöngés után Rácz András arra jutott, hogy mégiscsak Orbán Balázs írta a doktoriját, a történész a miniszterelnök politikai igazgatójának doktori védését sem hagyta ki, ám amíg Orbán Balázs gond nélkül megvédte doktori fokozatát,
Rácz András ismét árnyékra vetődött.
A történész ugyanis Orbán Balázs doktori fokozatának megvédéséről szóló bejegyzése mellé egy nagyon exkluzív furgonnak tűnő járművet ábrázoló képet csatolt. És bár bejegyzésében Rácz egy szóval sem említi, hogy Orbán Balázsnak tulajdonítja-e,
az akár sokatmondónak szánt hergelésnek is tűnhet, hogy a történész a kisbusz képét csatolta többek között arról szóló bejegyzéséhez, hogy Orbán Balázs „meglévő hatalma immár tudományos ranggal is párosul”. Miközben a politikusnak a lefotózott járműhöz semmi köze.
Utóbbi tényről lapunk első kézből a miniszterelnök politikai igazgatójától értesült, aki lapunknak leszögezte: az alábbi képen is látható járműhöz semmi köze.
A videójátékos jelenetet háborús valóságnak benéző Rácz András a sokadik próbálkozása után arra jutott, Orbán Balázs ugyanúgy hivatkozott magára a doktorijában, mint ahogy Rácz András tette.
A miniszterelnök politikai igazgatója kiemelte, hogy „a közszolgálat nem egy szakma, hanem hivatás. Nemcsak tudás, hanem tartás is kell hozzá, ami nem tanulható a tankönyvekből”.
A visszaélések között verések, brutális letartóztatások, a jogi képviselet megtagadása, elszigetelt fogva tartás, sőt fogyatékossággal élő emberek mozgósítása is szerepelnek.
A miniszterelnök politikai igazgatója kijelentette, hogy a konnektivitás elmélete működik, Magyarország pedig stabil, jó a munkaerő, ezért is érdemes velünk együttműködni.
Mint írta, a mikrobuszokba tuszkolt, erőszakkal elhurcolt járókelők annyira gyakori jelenséggé váltak, hogy már külön kifejezés is született rá a sajtóban: „busification”.
A Húrokon írt történelem című műsorban mások mellett Schuster Lóránt, Korda György, Csepregi Éva, Kovács Kati, Vikidál Gyula, Tátrai Tibor, Nagy Feró, Charlie és Demjén Ferenc mesél nemcsak a saját pályafutásáról, de arról is, hogyan lehetett a szocializmus keretei között zenészként és emberként létezni.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 122 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.